پیام تسلیت روابط عمومی مرکز حافظ‌شناسی به مناسبت درگذشت استاد خائفی

به نام خداوند لوح و قلم

اطلاعیه‌ی مرکز حافظ‌شناسی
به‌مناسبت درگذشت استاد پرویز خائفی

استاد پرویز خائفی از فرهنگوران برجسته، از شاعران نامدار و از حافظ‌پژوهان ارجمند شیرازی، در سن ۸۳ سالگی ما را رها کرد و چشم از جهان فروبست.
زنده‌یاد خائفی از سال‌های دور در کنار آفرینش‌های ادبی خود، چراغ حافظ‌شناسی را نیز در کتابخانه‌ی عمومی حافظیه روشن نگه داشته بود و بسیاری را در همین مکان راه می‌نمود. همچنین او از دیرباز با مرکز حافظ‌شناسی همکاری نزدیک داشت و مدتّی در کلاس‌های آزاد حافظ‌خوانی این مرکز، تدریس می‌کرد. نگاه شاعرانه، لطف بیان و نقد صریح و بی‌پروا از خصایص بارز شادروان خایفی بود. مرکز حافظ‌شناسی به پاس یک عمر تلاش حافظ‌پژوهانه‌ی زنده‌یاد خائفی در سال ۱۳۹۴ و در نوزدهمین مراسم رسمی یادروز حافظ از مقام ادبی وی تجلیل کرد.
آثار ارزشمندی که از پرویز خائفی در حوزه‌های ادبی به‌ویژه تحقیق درباره‌ی حافظ منتشر شده است، پس از این ثمرات او را تداوم می‌بخشند؛ از آن جمله می‌توان به «حافظ در اوج»، «نگاهی به‌غزل حافظ»، «مجمع پریشانی»، «پند سعدی»، «مقاله‌ها و مقابله‌ها» و… اشاره کرد.
مرکز حافظ‌شناسی سوگمندانه درگذشت آن پژوهشگر و شاعر نامدار را به‌جامعه‌ی ادبی کشور، اهالی قلم فارس و خانواده‌ی محترم استاد خائفی تسلیت می‌گوید و از درگاه خداوند مهربان، برای روان آن سخنور نامی شادی مسئلت می‌نماید.

روابط عمومی مرکز حافظ‌شناسی

همچنین ببینید

سیصد‌وبیست‌ونهمین نشست مرکز حافظ‌شناسی برگزار می‌شود

مرکز حافظ‌شناسی- کرسی پژوهشی حافظ با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *