اعطای نخستین پژوهانه مرکز حافظ شناسی به دانش آموخته دانشگاه شیراز

شورای علمی‌ پژوهشی مرکز حافظ‌شناسی و کرسی پژوهشی حافظ، پس از بررسی صلاحیت علمی افراد داوطلب و طرح‌های پیشنهادی در پیوند با حافظ، سعیده رضازاده را به‌عنوان «نخستین برنده‌ پژوهانه‌ دکتر طاهری»،  برای انجام طرح پژوهشی با عنوان «رفتارهای هنری حافظ با عناصر طبیعی» اعلام کرد. به موجب اعطای این پژوهانه، رضازاده از آغاز تیرماه ۱۳۹۸ متعهد شده است که ظرف مدت یک سال طرح پژوهشی خود را به انجام برساند.

با توجه به اهداف بلندمدّتِ مرکز حافظ‌شناسی و کرسی پژوهشی حافظ مبنی‌ بر توسعه‌ پژوهش‌های علمی در پیوند با حافظ و حمایت از پژوهشگران مستعد و توانا، در فروردین‌ماه ۱۳۹۸ تفاهم‌نامه‌ای بین دکتر کاووس حسن‌لی، مدیر مرکز حافظ‌شناسی – کرسی پژوهشی حافظ و دکتر زهرا طاهری، استاد دانشگاه ملی استرالیا، در قالب «پژوهانه‌ دکتر زهرا طاهری» تنظیم شد.

 

بر اساس این تفاهم‌نامه، دکتر طاهری سالانه ۱۲۰ میلیون ریال به‌عنوان پژوهانه (گرنت)، در اختیار مرکز حافظ‌شناسی قرار می‌دهد و مرکز حافظ‌شناسی سالانه یک نفر را در قالب قرارداد یک‌ساله یا دو نفر را در قالب قرارداد شش‌ماهه (به‌شرط داشتن طرح پژوهشی مورد پذیرش) به‌کار می‌گیرد.

مرکز حافظ‌شناسی در نظر دارد این پژوهانه را در اختیار دانش‌آموختگان دوره‌ دکتری یا کارشناسی ارشد و هنرمندان واجد شرایط قرار دهد.

همچنین ببینید

سیصد‌وبیست‌ونهمین نشست مرکز حافظ‌شناسی برگزار می‌شود

مرکز حافظ‌شناسی- کرسی پژوهشی حافظ با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *